Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

XII Niedziela zwykła  23.06.2019r.

 

  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. W czwartek poświęcenie wianków na znak naszych zaślubin z Chrystusem i zakończenie oktawy Bożego Ciała.
  2. W piątek 28 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Mszę św. o godz. 16.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Litanią do Serca Pana Jezusa oraz Aktem ofiarowania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, patrona bazyliki katedralnej w Toruniu, w czwartek Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy, głównej patronki diecezji, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów (z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post), w sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie chętnych do pomocy przy organizacji Pikniku rodzinnego, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 14.00, a dzisiaj i w przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na piknik. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  5. Rozpoczął się czas wakacyjny, dla wielu czas urlopów, wypoczynku i wyjazdów. Podróżujmy bezpiecznie pod opieką św. Krzysztofa, patrona kierowców. Życzę wszystkim dobrej pogody i Bożego wypoczynku.
  6. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Otoczmy swoją modlitwą wszystkich ojców, by godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny, a zmarłym wypraszajmy życie wieczne.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i dbanie o czystość świątyni i wokół niej.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia, wielu łask bożych i opieki Matki Bożej.

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Zapowiedź II

Tomasz Górski, st. wolnego zamieszkały Kawęczyn

Magdalena Myślicka, st. wolnego zamieszkała Zajezierze

Zapowiedź I

Bartłomiej Czarnecki, st. wolnego, zam. Wilkostowo

Marta Staniszewska, st. wolnego, zam. Opoczki

 

Wojciech Wysocki, st. wolnego, zam. Brudnia

Paulina Barańczak, st. wolnego, zam. Ośniszczewo

 

W minionym tygodniu odeszła do Pana ś.p. Czesława Okrasińska l. 85 z Ośniszczewa

Wieczny odpoczynek …