Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela zwykła   17.11.2019r.

 

  1. Dziś przypada Światowy Dzień Ubogich, a w naszej diecezji obchodzimy też XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, którego tematem jest sytuacja chrześcijan w Sudanie Południowym. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek.
  2. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Kościelnego. W tym dniu po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i podziękowanie za odebrane łaski w minionym Roku Kościelnym.
  3. W najbliższy piątek obchodzimy wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Wiemy, jak wielką siłę przyciągania ma w sobie muzyka w liturgii. Naszemu organiście p. Zbyszkowi dziękujemy za troskę o oprawę muzyczną i wielkie serce w służbie Jezusowi. Niech dobry Bóg uzdalnia Go do dźwigania trudów codziennego życia.
  4. Dziękuję wszystkim za przygotowanie gminnej uroczystości z okazji Niepodległości. Panom strażakom: p. Pawłowi Marciniakowi i p. Arturowi i Bartłomiejowi za zorganizowanie stołów, oraz panom strażakom za udział w poczcie sztandarowym.  Paniom z Koła Gospodyń z Opok za ugotowanie i częstowanie żurkiem. Panu Michałowi Guślakow za poprowadzenie Apelu Poległych, i wszystkim za udział we wspólnej modlitwie za naszą Ojczyznę.
  5. Są już do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie: mała 6.50 zł, duża 13 zł.
  6. Dziękuję za sprzątanie i dbanie o czystość w naszej świątyni.
  7. Obchodzącym imieniny, urodziny i jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim życzę pięknego świętowania i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!