Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu  29.11.2020r.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się okres Adwentu. Jest to czas oczekiwania na spotkanie z Bogiem w ludzkim ciele. Każdy chrześcijanin w okresie Adwentu stara się aby Bóg stał mu się bliższy. W polskiej tradycji charakter Adwentu podkreślamy przez powstrzymywanie się od zabaw.
 2. Jedną z form przygotowania na Boże Narodzenie są roraty. Roraty w naszej parafii ? na które zapraszam szczególnie dzieci z lampionami ? we wtorki i czwartki w tym tygodniu o godz. 15.45.
 3. Dzisiaj w niedzielę, 29 listopada nastąpi błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny podczas każdej Mszy św. Od dzisiaj opłatki są do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do nabywania opłatków na znak więzi łączącej wieczerzę wigilijną z ucztą eucharystyczną. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na cele parafialne.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15 i spowiedź św.
 5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę przed świętami.
 6. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy czytanie rocznych wypominek.
 7. 8 grudnia (wtorek) po Mszy św. roratniej poświęcenie medalików dzieciom do I Komunii św.
 8. Pod koniec tygodnia będą zbierane kwiaty doniczkowe z pomników na naszym cmentarzu.
 9. W zakrystii można nabyć świece Caritas na stół wigilijny (zostały tylko małe w cenie 7 zł.).
 10. W tym tygodniu wspominamy: 4 grudnia św. Barbarę  patronkę górników, 6 grudnia św. Mikołaja biskupa.
 11. Panie zelatorki proszę o odebranie Zwiastunów, polecam prasę katolicką Niedzielę.
 12. Dziękuję za troskę o piękno kościoła i sprzątanie świątyni parafianom z Opok. W grudniu proszę o sprzątanie parafian z Ośniszczewa. Pani Dorocie Wojciechowskiej, dziękuję za dekorację adwentową.