Ogłoszenia parafialne

Konto na które można wpłacać ofiary na potrzeby kościoła

PKO Ban Polski    71 1020 5200 0000 4402 0071 1333

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Słowa Bożego 23.01.2022r.

 

  1. Dzisiaj w niedzielę, 23 stycznia wraz z Kościołem powszechnym obchodzimy już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego. Znajomość Pisma Świętego jest znajomością Chrystusa? to tytuł artykułu w bieżącym numerze tygodnika ?Niedziela?, który nawiązuje do słów jednego z Ojców Kościoła. Wielu ludzi coraz częściej i chętniej sięga po Pismo św., a czynią to w różny sposób (np. słuchają tekstu, korzystając z aplikacji w telefonie komórkowym). Nawet nie zdając sobie z tego sprawy, coraz głębiej zanurzają się w Chrystusie. Ten dzień zachęca do odnowienia lub wprowadzenia praktyki: jeśli nie codziennie, to przynajmniej kilka razy w tygodniu przeczytaj (a jeśli możesz to nawet przemedytuj) w ciągu choćby 2-3 minut jeden fragment Pisma św.
  2. W środę, 26 stycznia, po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, obchodzimy Dzień Islamu w Kościele w Polsce.
  3. Dziękuje wszystkim tym, którzy jako przedstawiciele swoich rodzin uczestniczyli w Mszach św. kolędowych. Serdeczne Bóg zapłać również za składane ofiary.
  4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Franciszka Salezego, we wtorek Nawrócenie Św. Pawła, w piątek Św. Tomasza z Akwinu kapłana i doktora Kościoła.
  5. W sobotę o godz. 9.00 przed sprzątaniem kościoła proszę o pomoc w rozebraniu żłóbka i choinek w kościele.
  6. Zachęcam do kupna gazet. Proszę o odbiór terminów Mszy św.