Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego  21.04.2019r.

 

  1. Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzyę parafianom głębokiego przeżycia najważniejszych prawd wiary, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, łaski pokoju oraz męstwa do głoszenia prawd wiary swoim życiem.
  2. Dziękuję tym państwu którzy zaangażowali się w przygotowaniu ciemnicy i grobu pańskiego. Panom strażakom za wartę przy grobie Pana Jezusa i ognia w Wielk. Sobotę, Panom i Paniom za czytanie męki pańskiej i Słowa Bożego, Karolowi za czytanie komentarzy do liturgii. Panu ? organiście za śpiew, a siostrą Elżbietankom za adorację przed Najświętszym Sakramentem oraz za czystość bielizny ołtarzowej, ministrantom za służbę przy ołtarzu. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tych świąt, oraz tym którzy ubogacili stół wielkanocny plebani, wszystkim za składane ofiary. Serdeczne Bóg zapłać.
  3. W czasie oktawy Wielkanocy w piątek nie ma postu.
  4. Jutro Msze św. jak w niedzielę.
  5. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia obchodzić będziemy 26 rocznicę powstania CARITASU w naszej diecezji. Dziękować będziemy Bogu za to wielkie charytatywne dzieło na rzecz ubogich i potrzebujących. W przyszłą niedzielę przed kościołami zbiórka do puszek na cele charytatywne.
  6. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po Mszach odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia
  7. Polecam prasę katolicką nowy numer Niedzieli