Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła 15.10.2017.

 Matka Boża podczas swoich objawień zawsze powtarza: Odmawiajcie różaniec święty, a jeśli by pytał ktoś dlaczego dodaje: by odwrócić gniew Syna Bożego nad światem. Zapraszam w październiku na nabożeństwa różańcowe dzieci młodzież i dorosłych: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 16.00 a w niedziele pół godziny przed Mszami św. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych. Pamiętajmy o Mszach św. za naszych bliskich zmarłych. Naszym zmarłym możemy pomóc jedynie przez modlitwę. Proszę składać Zdrowaśki jednorazowe za naszych zmarłych, za których będziemy odmawiać różaniec przez cały oktawę o godz. 17.00 idąc procesją na cmentarz. Natomiast Zdrowaśki roczne tradycyjnie będą odmawiane od grudnia, a w listopadzie będziemy za naszych zmarłych odmawiać różaniec przed Mszami św. o godz. 8.45 i 11.15, Zdrowaśki jednorazowe i całoroczne można składać w zakrystii.

W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. zostaną odprawione:

– o godz. 9.00 – w kościele

– o godz. 11.30 – Msza św. z procesją na cmentarzu

W sobotę o godz. 10.30 zapraszam na zbiórkę ministrantów.

Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych w kościołach.

Dzisiaj przed kościołem, zapowiadana zbiórka do puszek na fundusz papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Modlić będziemy się za tych którzy na misjach głoszą Dobrą Nowinę i za tych którzy na nią czekają, kolekta w przyszłą niedzielę na misje.

Panu Krokowi dziękuję za zrobienie nowych dębowych nóg do ołtarza i p. Stanisławowi Rzepeckiemu za pomoc w montażu.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej po nagrodę do Pana odszedł:

śp. Łukasz Jabłoński l. 35 zam. Grabie

Wieczny odpoczynek…

INFORMACJA

Na przyszły rok w dniach od 9.04. do 16.04. będzie organizowana pielgrzymka do Fatimy na 8 dni. Koszt pielgrzymki 3390 zł. plus 90 Euro. Przelot z Warszawy do Fatimy samolotem.

Chętnych zapraszam na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00.