Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela zwykła  14.10.2018.

 

 1. Matka Boża podczas swoich objawień zawsze powtarza: Odmawiajcie różaniec święty ? a jeśli by pytał ktoś dlaczego dodaje: by odwrócić gniew Syna Bożego nad światem. Zapraszam w październiku na nabożeństwa różańcowe dzieci młodzież i dorosłych: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 16.00 z wyjątkiem przyszłej soboty po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele pół godziny przed Mszami św. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.30.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 poświęcenie różańców dzieciom do I Komunii św.
 3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych. Pamiętajmy o Mszach św. za naszych bliskich zmarłych. Naszym zmarłym możemy pomóc jedynie przez modlitwę. Proszę składać Zdrowaśki jednorazowe za naszych zmarłych, za których będziemy odmawiać różaniec przez cały oktawę o godz. 17.00 idąc procesją na cmentarz. Natomiast Zdrowaśki roczne tradycyjnie będą odmawiane od grudnia, a w listopadzie będziemy za naszych zmarłych odmawiać różaniec przed Mszami św. o godz. 8.45 i 11.15, Zdrowaśki jednorazowe i całoroczne można składać w zakrystii.
 4. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. zostaną odprawione:

– o godz. 9.00 ? w kościele

– o godz. 11.30 ? Msza św. z procesją na cmentarzu

 1. W sobotę o godz. 10.30 zapraszam na zbiórkę ministrantów.
 2. Została posiana trawa wokół kościoła. Pragnę podziękować panom za przygotowanie i zasianie trawnika p. Janowi Kozyra, Janowi Szpadzińskiemu Stanisławowi Rzepckiemu, Mariuszowi Czarneckiemu i Marianowi Drzewuckiemu oraz p. Łukaszowi Wachowskiemu za sprzęt glebogryzarki.
 3. W przyszłą niedzielę odbędzie się liczenie wiernych w kościołach.
 4. Dzisiaj przed kościołem, zapowiadana zbiórka do puszek na fundusz ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?.
 5. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Modlić będziemy się za tych którzy na misjach głoszą Dobrą Nowinę i za tych którzy na nią czekają, kolekta w przyszłą niedzielę na misje.
 6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary przeznaczone na dalsze prace przy naszej parafii.
 7. Dziękuję za dbanie o czystość w naszym kościele i za świeże kwiaty do ołtarza.
 8. Polecam prasę katolicką i kalendarze na nowy rok.

Zapowiedzi I: Jakub Jędrzejczak (kawaler) zam. Orlowo,

Kinga Spólnik (panna), zam. Kawęczyn