Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Zwykła 26.01.2020r.

 Wizyta duszpasterska 2019/2020 dobiegła końca. Dziękuję wszystkim rodzinom, za życzliwie przyjęcie mnie i ministrantów w swoim domu. Dziękuję za szereg zgłoszonych spostrzeżeń związanych z duszpasterstwem parafialnym. Mam nadzieję, że pomogą one nam wszystkim stawać się jako wspólnota parafialna coraz bardziej czytelnym dla świata znakiem Jezusa Chrystusa żyjącego pośród nas i przez nas.

Dzisiaj w niedzielę w Kościele w Polsce obchodzony jest Dzień Islamu. Jest to również po raz pierwszy obchodzona Niedziela Słowa Bożego oraz 67. Światowy Dzień Trędowatych.

W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na Msze św. przychodzimy ze świecami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok przypominały nam o Panu Jezusie ? Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Na terenie naszej diecezji znajduje się zakon sióstr Karmelitanek w Łasinie w tym dniu zbiórka do puszek na zakon Karmelitanek. Siostry Karmelitanki składają serdeczne ?Bóg zapłać? za coroczną kolektę na utrzymanie ich klasztoru.

Rozpoczynające się ferie zimowe to dla wszystkich moment odpoczynku, oderwania się od szkolnych obowiązków oraz szansa na zebranie sił na drugi semestr nauki. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom życzę dobrego wypoczynku i opieki naszego patrona św. Wacława.

W sobotę o godz. 9.00 przed sprzątaniem kościoła proszę o pomoc w rozebraniu żłóbka i choinek w kościele.

Dziękuję za sprzątanie kościoła parafianom z Grabia. W miesiącu lutym proszę o sprzątanie parafian z Kawęczyna.