Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

I Niedziela Adwentu  1.12.2019r.

 

  1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się okres Adwentu. Jest to czas oczekiwania na spotkanie z Bogiem w ludzkim ciele. Każdy chrześcijanin w okresie Adwentu stara się aby Bóg stał mu się bliższy. W polskiej tradycji charakter Adwentu podkreślamy przez powstrzymywanie się od zabaw.
  2. Jedną z form przygotowania na Boże Narodzenie są roraty. Roraty w naszej parafii – na które zapraszam szczególnie dzieci z lampionami – we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
  3. Od przyszłej niedzieli Msze św. w dni powszednie, przez okres zimowy odprawiane będą w salce przy plebani oprócz rorat.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz.15.30 i spowiedź św.
  5. W zakrystii można nabyć świece Caritas jaki i również opłatek na stół wigilijny.
  6. W tym tygodniu wspominamy: 4 grudnia św. Barbarę – patronkę górników, 6 grudnia św. Mikołaja biskupa, 7 grudnia św. Ambrożego bp. i dra.
  7. W niedzielę 15 grudnia podopieczni DPS wraz z opiekunami urządzają kiermasz Bożonardzeniowy, po Mszach św., serdecznie zapraszają naszych parafian ze skorzystania z kiermaszu.
  8. W przyszłą niedziele kolekta gospodarcza.
  9. Panie zelatorki proszę o odebranie miesięcznika Różaniec i Zwiastunów, polecam prasę katolicką Niedzielę.
  10. Dziękuję za troskę o piękno kościoła i sprzątanie świątyni parafianom ze Starego Grabia. W grudniu proszę o sprzątanie parafian z Wilkostowa. Pani Dorocie Wojciechowskiej i p. Halinie Sobczak, dziękuję za dekorację adwentową, a p. Jackowi Kudlińskiemu za ofiarowanie świerku do dekoracji.